Blog

 

Ahoj kamarádi, AOPK nám neumožňuje parkovat přímo na nouzovém tábořišti Brenná. Proto jsme pořídili pozemek ve vzdálenosti asi 300 metrů mimo CHKO viz mapa. Tam můžete svá auta zaparkovat. Parkování na celý den bude stát 100 Kč.

rozšířili jsme naše služby na tábořišti Boreček o samovýčep na Kozla 11 a Kofolu. Automat je na mince a napojí vás v době naší nepřítomnosti.

od 18.5.2024 bude opět každou sobotu v 10.00 jezdit vodácký autobus z našeho tábořiště Boreček na náš začátek prvního úseku na Průrvě.

ve dnech 4.-5.5.2024 proběhlo čištění Ploučnice od odpadků v úseku Průrva-Brenná. Čištění se zúčastnilo 16 lodí a 20 vodáků. Měli jsme umístěný jeden kontejner u želeničního mostu a druhý na tábořišti Boreček. Celkem jsme nasbírali 0,99 t odpadků.

v průběhu března a na začátku dubna 2024 jsme odtranili zátarasy a popadané stromy v toku řeky Ploučnice v úseku Průrva-Brenná. V celém tomto úseku nemusíte přetahovat lodě po břehu. Ale přesto na vás zůstala "Malá česká Amazonka" plná nástrah v podobě obeplouvání, podplouvání a proplouvání přírodních překážek.

Ahoj kamarádi, počasí se nám postaralo na tom, že Ploučnice vystoupala na horním toku na III. povodňový stupeň. Můžete se podívat na pár fotek ...

v říjnu a listopadu 2023 proběhla oprava oprava jezu na Brenné. Na to, jak se povedla se můžete podívat na fotografii.

od letošního roku pro vás provozujeme kiosek pod Průrvou. Na čepu máme Kozla 11, Birell Pomelo a Kofolu.

již pro vás opět jezdí každou sobotu v 10.00 vodácký autobus z tábořiště Boreček do Novin pod Ralskem na Průrvu. Cena jízdného zůstala stejná jako minuou sezonu 50 Kč/osobu.