Blog

 

od letošního roku pro vás provozujeme kiosek pod Průrvou. Na čepu máme Kozla 11, Birell Pomelo a Kofolu.

již pro vás opět jezdí každou sobotu v 10.00 vodácký autobus z tábořiště Boreček do Novin pod Ralskem na Průrvu. Cena jízdného zůstala stejná jako minuou sezonu 50 Kč/osobu.

Tradiční čštění Ploučnice letos proběhlo 13.5.2023 pod patronací našeho spolku a Libereckého kraje. Zúčastnilo se ho 16 lodí a 23 vodáků. Jako obvykle jsme odpadky deponovali u železničního mostu a na Borečku. Všem účastníkům děkuji a budu se těšit na další roky.

Ahoj kamarádi, ve polovině května proběhlo čištění řeky Ploučnice . Za účasti 19-ti dobrovolníků jsme vyčistili Ploučnici z průrvy až na Brennou od komunálního odpadu. Naplnili jsme dva kontejnary odpadky viz foto.

Ahoj kamarádi. V sezóně 2022 bude opět jezdit autobus každou sobotu v 10.00 z Tábořiště Boreček na Průrvu v Novinách pod Ralskem. Pro využití autobusu je potřeba zakoupit jízdenku v kiosku na tábořišti. Cenu jsme, bohužel, museli navýšit na 50 Kč/osoba.

Ahoj kamarádi,

po dvou letech nás konečně čeká klasické čištění Ploučnice. Akce proběhne v sobotu 14.5.2022. Prosím všechny zájemce o poskytnutí informace o účasti. Čištění bude probíhat jako v předcovidových letech. Začátek bude opět v Mimoni u Zámeckého mostu v 10.00 a konec na Borečku. Na trase budou umístěny na dvou místech kontejnery.

Ahoj kamarádi,

od 29.5.2021 začnou jezdit pravidelné sobotní autobusy v 10.00 z tábořiště Boreček na Průrvu v Novinách pod Ralskem. Cena zůstala stejná jako minulé roky 35,- Kč / osobu.

Ahoj kamarádi,

máme tady novou sezónu a s ní jsme pro vás připravili nějaké změny.

V letošní sezóně rozšiřujeme naše služby o půjčovnu koloběžek. V první řadě by vám tato služba měla umožnit přesouvat se mezi našemi stanovišti Průrvou, tábořištěm na Borečku a Brennským mlýnem. Například - připlujete na Brennský mlýn, půjčíte si kolběžku a přesunete...

Ahoj kamarádi,

využli jsme těch několika teplých dní k tomu, abychom odstranili z toku Ploučnice napadané stromy a odstranili vzniklé závaly. Podařilo se nám vyčistit tok od padlých stromů od Průrvy až po Veselí. Poslení úsek, o který se staráme, z Veselí na Brennou dokončíme v nejbližších teplých dnech.