Blog

 

Září 2020

03.09.2020

Ahoj kamarádi,

tak tady máme září a s ním změnu provozu kisku na tábořišti Boreček.

Víkendy ještě budou otevřené, ale všední dny již bude zavřeno popřípadě otevřeme po telefonické domluvě.

Ahoj kamarádi,

od pátku 29.5.2020 začne plně fungovat tábořiště na Borečku.

Ahoj kamarádi,

od 29.5.2020 začne opět jezdit vodácký autobus v sobotu v 10.00 z tábořiště Boreček na Průrvu v Novinách pod Ralskem a v případě zájmu v neděli v 16.30 z Brenné na tábořiště Boreček.

Kiosek 2020

15.05.2020

Ahoj kamarádi,

tak konečně můžeme mít otevřený prodej včetně toalet. Proto dnes zahajujeme prodej. V květnu bude prodejní doba:

Ahoj kamarádi,

využíváme příznivého počasí a ve volném čase postupně prořezáváme tok Ploučnice. Za poslení tři týdny jsme prořezali úsek z Průrvy až na Brennou, a tím je zcela splavná celá horní a střední část Ploučnice.

Ahoj kamarádi,

s ohledem na koronavirovou situaci nebudeme letos čistit Ploučnici od petin, skleněných lahví a pod. klasicky tak, jako v minulých letech. Čistit se bude individuálně. Půjčujeme lodě a vybavení zdarma ( jakýkoliv den ) a do každé lodě dáváme 4 ks igelitových pytlů. Ty se odkládají na konci plavby. Aktuálně už nám zbývá pouze úsek...

Sezóna 2020

21.04.2020

Ahoj kamarádi,

několik informací pro ty, co chtějí na vodu:

1. V současné době můžeme půjčovat lodě za dodržení hygienických podmínek. Bohužel vás však nemůžeme jako osoby vozit v autě.

Tedy - lodě půjčujeme a rozvážíme, ale dopravu osob si musíte zajistit sami. S tím souvisí i to, že vám nemůžeme poskytovat žádné hygienické zázemí....

Ahoj kamarádi,

v sobotu 11.5.2019 proběhlo každoroční čištění řeky Ploučnice v úseku Noviny pod ralskem - Brenná. Akce se zúčastnili vodáci z Mimoně, Slaného, Jilemnice , České Lípy a také děti z dětského ústavu v Hamru. Celkem jsme nasbírali 850 kg plastových a skleněných obalů, polystyrenů, jedno kolo, několik pneumatik, přehrávač, vanu ...

Ahoj vodáci, cyklisti, turisti, motorkáři, karavanisty... zkrátka všichni, kteří rádi cestujete a nepotřebujete ke spaní hotely.

Ahoj kamarádi,

v letošním roce proběhne čištění Ploučnice v sobotu 11.5.2019. Vítána je každá pomocná ruka. Tradičně budou zajištěny lodě, pytle na sběr, rukavice a svačina. Po dojezdu na Boreček bude zdarma poskytnuto občerstvení - nápoje a guláš, případně polévka. Večer proběhne posezení u krbu s občerstvením a u kytar.